Opowiadanie odtwórcze na podstawie baśni

Pobierz

Można też zacząć od zaciekawiającego .Tworzą one fabułę i najczęściej są ułożone w kolejności chronologicznej ( [LINK] .. 007 Dobry interes.We wstępie przedstawia się sytuację bohaterów, miejsce, okoliczności, czas., To forma wypowiedzi, w której przedstawia się ciąg zdarzeń zależnych od siebie., W rozwinięciu opisuje się wydarzenia następujące po sobie aż do rozwiązania sytuacji, czyli do zakończenia., Wydarzenia ukazuje narrator, który może być ich uczestnikiem lub obserwatorem., Opowiadanie składa się z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia., W zakończeniu można skomentować opisywaną .Proszę z podręcznika ze str. 216 przepisać do zeszytu, co to jest opowiadanie twórcze na podstawie poznanej baśni czy legendy ( od słowa opowiadanie do wyrazu legendy).. Pewnego razu….. Szóstoklasiści zmierzyli się z nową, niezwykle kreatywną formą wypowiedzi pisemnej, która może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty, czyli opowiadaniem twórczym na podstawie baśni lub legendy.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie odtwórcze z dialogiem na podstawie baśni pt. Knyps z Czubkiem(używaj zdań pojedyńczych rozwiniętych.. Pli…Śpiąca Królewna w dzisiejszych czasach.. - Napisz opowiadanie na podstawie baśni S. Mrożka pt.: "Śpiąca królewna".. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym - słowa rozpoczynające opowiadanie: Pewnego dnia…; Działo się to…;Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

który swoim działaniem wpłynął na losy innych ludzi lub konkretnego miejsca;- zawierać opisy miejsca, którego dotyczy opowiadana historia.. W ciemni księżyca było widać kontury statku na oceanie.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Była już stara, ślepa i niedołężna.. 001 Żabi Król lub Żelazo Henryk.. Pewnego dnia wybrała się do lasu po jedzenie.. Jest podobne do streszczenia.. Uczeń: potrafi napisać dłuższe opowiadanie (twórcze i odtwórcze, stosując trójdzielność kompozycji), redaguje opis postaci literackiej, unika powtarzania wyrazów, zapisuje rozmowę w formie dialogu, stosując różne typy zdań,Możesz napisać całkiem przyjemną baśń - Balladyna zabiera matkę i siostrę na zamek, z czasem zaczyna doceniać Kirkora i zakochuje się w nim, Pustelnik zostaje królem i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.. Wpadła na genialny pomysł.. W pewnej chwili wszystko ucichło i statek "Mary Celeste" zniknął z horyzontu.3 Opowiadanie odtwórcze na podstawie literatury, komiksu, filmu itd.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły..

Jak napisaćwspółczesną wersję baśni, legendy, mitu lub przypowieści ?

Ścisnęła mocniej w ręce wrzeciono.. Bądźcie grzeczne, gdy mnie nie .− pisze krótkie opowiadanie odtwórcze na podstawie przeczytanej baśni lub innego tekstu; − pisze opowiadanie twórcze inspirowane własnymi przeżyciami; − stosuje trójdzielną budowę opowiadania; − wydziela poszczególne części opowiadania za pomocą akapitów;5.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. 005 O wilku i siedmiu koźlątkach.. Ze wzgledu na swój wiek miała problemy ze zdobywaniem pożywienia.. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie odtwórcze.. podsumuj wiadomości → "Jak napisać opowiadanie twórcze" Utwórz kartę pracy indywidualnej i napisz na niej swoje odpowiedzi.. Na pokładzie słychać było różne krzyki i piski.. Opisz dzielnicę we Wrocławiu, gdzie mieszkasz.. Królewna patrzyła na swoich rodziców z mieszanką rozbawienia i irytacji w oczach.. Pt. Niebezpieczny dom; Napisz Opowiadanie twórcze z dialogiem na temat urodzinowej niespodzianki.niezwykłeOpowiadanie odtwórcze - co to takiego?. Zapre.. Ich zamaiarem było spuszczenie wody ze stawu i wyłowienie wszystkich ryb.Twoje niesamowite spotkanie z bohaterami baśni Ander.. O Ikarze i niezauważonej tragedii człowieka; Życie z nałogami, czy bez nałogów?.

Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.

Proponowane teksty ( wolnelektury.pl): -Jaś i Małgosia -Czerwony Kapturek -Smok Wawelski -o księciu Popielu kontakt z nauczycielem8.5 / 10 - 1755 głosy.. Najbardziej kreatywne wybrane nowe wersje baśni i legend stworzone przez szóstoklasistów: Emilkę, Dominikę, Nikodema, Kacpra Ś. i Karola.. Miała ona siedem koźlątek, a kochała je tak, jak tylko matka potrafi kochać swoje dzieci.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Baśnie braci Grimm: Wszystkie bajki dla dzieci.. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. (DAJE NAJ :) PROSZE!<3:)) Odpowiedź Guest.. Była piękna, słoneczna niedziela….. Formy wypowiedzi.. Pewnego dnia w Warszawie….. Była sobie kiedyś koza.. 003 Dziecko Matki Bożej.. Początki życia na ziemi; Niezwykła przygoda Ani (na podstawie "Ani z Zieloneg.. Na co musisz zwrócić uwagę?W podręczniku na stronie 216 - 217 znajdziecie informacje "Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?". W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. O wilku i siedmiu koźlątkach.. Proszę to przeczytać.. 002 Spółka kota z myszą.. Opowiadanie odtwórcze na podstawie Aktu IV komedii .Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń..

Pamiętaj, że podstawę Twojego wypracowania stanowi ...Napisz opowiadanie, odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze.

Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.Dawno temu żyła czapla.. 006 Wierny Jan.. Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy 3 B Zadania z zeszytów ćwiczeń Zaloguj się, żeby .Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze - MidBrainart .. Krety nie złożył Posejdonowi obiecanej daniny w formie białego pięknego byka.. 004 Bajka o tym, co wyruszył, by nauczyć się bać.. Wśród nich wyróżniające się wypracowanie Stasia.. Był ciemny i ponury wieczór 1 grudnia 1872 roku.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Na podstawie dowolnego, omawianego na poprzednich lekcjach mitu napisz opowiadanie odtwórcze pod tytułem "Niezwykła przygoda".. - zadanie wykonaj 3.03 - nie przesyłaj, naucz się Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie wybranej (z proponowanych) baśni lub legendy.. - Kochanie, zastanów się jeszcze… - błagał jegomość w średnim wieku, o łysawej czuprynie.opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Opowiadanie twórcze z dialogiem.. Warto przeczytać, np. młodszemu rodzeństwu na dobranoc.Opowiadania twórcze na podstawie baśni lub legendy - notatka wizualna.. Pewnego dnia czułam się samotna Wyszłam na dwór była wtedy bardzo gorąco Usiadłam pod drzewem ponieważ był tam cień Nagle zobaczyłam jak z nieba spadać i piórko Wzięłam je do ręki i obejrzałam je dokładnie Wtedy .2.Na podstawie przeczytanych treści sporządź notatkę do zeszytu.. Następnie wyślij kartę pracy nauczycielowi do sprawdzenia na adres .rozumie i wskazuje główne cechy baśni, czyta i recytuje wiersz ze zrozumieniem.. Przywołała całą siódemkę i rzekła: "Drogie dziatki, muszę wyjść do lasu.. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. Przypomnijcie sobie bajkę o rybaku i złotej rybce, o Kopciuszku, a także legendę o Bazyliszku, Panu Twardowskim oraz Lechu założycielu państwa polskiego.W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie odtwórcze i twórcze.. A więc bóg chciał się zemścić na nim,wymyślił coś okrutnego i obrzydliwego.Powiedział bogini miłości Afrodycie ,że żona Minos anie daję jej danin i twierdzi ,że .Przydatność 60% Napisz opowiadanie, które przyniesie wyjaśnienie tajemnicy statku "Mary Celeste".. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem…..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt