Sprawdzian z czasownika online

Pobierz

W podanych szeregach wyrazów podkreśl czasownik:f) co się z nim dzieje?. czynna|bierna|zwrotna Zgłoś błąd.. Występują bezokoliczniki!. 3) Wskaż czasowniki a) czytanie b) przeczytać c) czytamy d) czytanka e) przeczytał f) przeczytana 4) Wskaż czasowniki a) słone b) posól c) posolić d) posolony e) posoliła 5) Zaznacz czasowniki w liczbie pojedynczej a) pachnący b) pachnie c) zapach d) pachnę e) będzie pachniało 6) Zaznacz czasowniki w liczbie .Teleturniej - Test wielokrotnego wyboru z ograniczeniem czasowym, dodatkowymi życiami i rundą dodatkową.Test: Czasownik klasa 4 Opis testu: Określ osobę,liczbę,czas,rodzaj i formę.. trzymają .z wami.. Quiz w Poczekalni.. Zapisz je z małej litery.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki, określ ich liczbę, osobę, rodzaj, czas, tryb.. W zdaniu: Przemek skaleczył się występuje strona: zwrotna Zgłoś błąd.. Średni wynik: 68,16 % .. Udostępnij.. a) osobowej b) złożonej c) nieosobowej 10) Jedna z nieosobowych form czasownika to: a) bezokolicznik b) liczba mnoga 11) Zaznacz czasowniki: a) malować b) kot c) pisak d) jemy e) jedzie f) kolorowy 12) Zaznacz osobowe formy czasowników: a) biegać b) spał c) jeść d) idą e) skaczę f) robi 13) Zaznacz nieosobowe formy czasowników: a .Przykładowy sprawdzian z czasownika z odpowiedziami.. Rzeczowniki - nazwy własne..

Użyj odpowiedniego czasownika modalnego.

tryb orzekający tryb rozkazujący tryb przypuszczający szedłem biegnijcie zrobiliłyby 6.Czasownik - sprawdzian dla klasy 5.. Quiz w Poczekalni.. Ćwiczenie ma na celu utrwalenie umiejętności rozpoznawania nazw własnych w podziale na kategorie: imiona i nazwiska, nazwy miast, nazwy rzek oraz nazwy planet.Wykreślanki gramatyczne online oswajamy się z różnymi formami czasownika (czas teraźniejszy, przeszły, przyszły) Zdania i równoważniki zdań - Strona czynna i strona bierna (zestaw) ćwiczymy użycie form czasowników w strukturach stron czynnej i biernej; Związki frazeologiczne - Zwierzęta w roli głównej (wersja bc) //Czasownik - sprawdzian dla klasy IV.. 5.Przekształć podane zdania, zmieniając stronę czasowników z czynnej na bierną.Co to jest nazwa własna.. czynności i stany.. SPRAWDZIAN - CZASOWNIK -KL. IV 1. r.żeński, czas przeszły) Jurek odwiedził chorą babcię.Plik sprawdzian z czasownika klasa 6 online.pdf na koncie użytkownika marissaboucher • Data dodania: 1 paź 2018Test z gramatyki kl.4-5.. Zawiera nieodpowiednie treści?.

Ćwiczenia online z odpowiedziami.

Lamcio 3 lata temu.. Wyślij zgłoszenie .Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. a) Mama kupiła prezent synowi, który ma urodziny.. kinga_bartosiewicz11 2 lata temu.Sprawdzian z matematyki klasa 4 (testy z matematyki klasa 4) Terapia pedagogiczna - na czym polegaja zajecia korekcyjno- kompensacyjneTest sprawdzajacy z nauki o jezyku dla klasy V szkoly podstawowej: O czasowniku wiemy (prawie) wszystko, skonstruowany zgodnie z teoria pomiaru testu Czasownik TEST zamieszczonego na aleklasa.pl.. Udostępnij.. Podaj jeden przykład takiej strony.. 1oliwia0660 2 lata temu.. Liczba pytań: 12 Poziom: Średni Rozwiązany: 6238 razy Średnia ocena:Sprawdzian z czasownika.. osoby, zwierzęta i rzeczy.. Rozwiąż test.. Pobierz test w wersji do druku (pdf)Test zawiera 96 czasowników nieregularnych w języku angielskim.. Z podanych odpowiedzi wybierz jedną tak, by uzyskać logiczne i poprawne gramatycznie zdanie.. Tam, gdzie nie jest to możliwe postaw kreskę.. Rozwiąż test.. Pobierz (doc, 36,0 KB) Komentarze.. idziecie.. Skomentuj.. okoliczności czynności.. Wpisz poprawną opcję W każdej z komórek można kliknąć myszką (lub palcem na smartfonie) i wpisać słowo (lub literę, w zależności od zadania).Czasownik - sprawdzian..

Wyślij zgłoszenie ...Sprawdzian z odmiany czasownika!

Czasownik.Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: odmiana czasownika w czasie przeszłym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.Wypisz je ze zdań i określ ich osobę , liczbę , rodzaj i czas, ( np. 3 os. l.poj.. Zadaniem ucznia jest znalezienie w rozsypance wyrazowej rzeczowników będących nazwami własnymi.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Sprawdzian wiadomości o czasowniku w klasie VI, wariant B 1.W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne angielski - ćwiczenia.. Rozwiąż test.. właściwości i cechy.. Uzupełnij brakujące pola nie zmieniając osoby!. SEMPĖ I GOSCINNY MIKOŁAJEK 3.Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: odmiana czasownika w czasie przeszłym.. Uzupełnij poniższe zdania odpowiednimi formami czasownika w czasie przeszłym: a/ Kotek (pociągnąć).włóczkę i kłębek się (rozwinąć).. b/ Gosia z honorem (przyjąć .Który z czasowników występuje w 2 osobie liczby pojedynczej?. Czasowniki nieregularne cz. 3.Present Simple - pytania i przeczenia - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Pokreśl, co nazywa czasownik: osoby, zwierzęta i rośliny.. Opis testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Tagi Inne tryby testu..

W języku polskim występują strony czasownika.

4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Calkiem niezle Ci poszlo.Quizy i testy z lektur szkolnych.. Mateusz jest fajny.Test z języka polskiego Tryby czasownika - ćwiczenie 1. przemekiwa, 2011-03-24, ocena: ciekawa praca, bardzo pomaga jacaranda71, 2022-02-03, ocena: zadanie 7 - tylko jeden czasownik jest dokonany Podgląd treści.. Instrukcja do testów i ćwiczeń.. Napisz, na jakie pytania odpowiada czasownik.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Lista pytańCzasownik- klasa 6.. W nawiasach określ ich osobę, liczbę, czas i tryb.. Test rozwiązano 71675 razy.. Poziom: Pre-intermediate.. b) Cieszę się, że jadę na wakacje.. Tagi #jezykpolski #gramatyka Inne tryby testu.. Powiązane z testem.. Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: tryb przypuszczający / warunkowyJęzyk polski - 24 kwietnia, Temat: CZASOWNIK - SPRAWDZIAN KL. IV 1.. Skomentuj.. Test nie jest trudny,jednak pomoże ci nauczyć się na test lub kartkówkę.. Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań 12/12.. UWAGA!. c) Idź do domu i posprzątaj.Ale koledzy się nie zgodzili; z tym właśnie największy kłopot, że jak się człowiek bawi sam, to jest nudno, a jak są inni, to się ciągle sprzeczają..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt