Streszczenie tekstu aki

Pobierz

Pisanie streszczenia nie wymaga krytyki ani analizy źródła - powinieneś po prostu dostarczyć jasny, obiektywny, dokładny opis najważniejszych informacji i pomysłów, bez kopiowania jakiegokolwiek tekstu z oryginału i bez pominięcia jakichkolwiek kluczowych punktów.Streszczenie jako forma krótkiej, skondensowanej treściowo wypowiedzi, jest zestawiane z innymi tekstami o podobnym charakterze, takimi jak abstrakt, konspekt, zarys, skrót, wyciąg i szkic.. 9.Tania Duchy jako spokojne jezioro.. Oprócz: Streszczenie aki za sciana.. Zad.2) Zapiszcie w zeszycie kilkuzdaniową notatkę o tym, jakie problemy zostały ukazane w opowiadaniu.CZYM JEST STRESZCZENIE?CZYM JEST STRESZCZENIE?. zakręconaa .. Dopiero wtedy podchodzi na palcach do pokoju Noburo i próbuje rozsunąć drzwi.. omawia postawy bohaterów.Gimnazjum.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:7.Gerda Mama się żeni.. Drodzy Uczniowie, oto, co Was czeka dziś.. Język streszczenia powinien być prosty, przejrzysty i konkretny.. Znajdź główną myśl/temat/wątek/twierdzenie w tekście źródłowym.. W ciągu kilku sekund Twój tekst zostanie przepisany i będzie można go pobrać.. Polega na takim przekształceniu tekstu, że radykalnie zmniejszona zostajjje objętość tekstu (standardowa długość to 10% tekstu wyjściowego) przy zachowaniu zasadniczej myśli.Streszczenie jest zawsze o wiele krótsze niż oryginalny tekst..

Bardzo ważne jest to, by streszczenie było chronologiczne.1.

Główne postacie: Cześnik Raptusiewicz - skłócony z Rejentem, opiekun Klary.. Umówili się, że będą otwarte, jednak stawiają opór.wskazuje elementy dramatu: akt, scena, tekst główny, didaskalia, monolog, dialog - I.1.3.. Streszczenie zwięźle i wiernie odzwierciedla myśl autora tekstu oryginalnego, nie ma tutaj miejsca na subiektywne odczucia czy opinie.Treść Grafika Filmy.. Nie przechowujemy żadnego tekstu zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.. 6.Celem streszczenia jest przekazanie najważniejszych tez oryginału, w taki sposób, aby nie zmienić jego sensu.. określa w poznawanych tekstach problematykę egzystencjalną i poddaje ją refleksji - I.1.7określa temat rozmowy bohaterów, ich stanowiska i motywacje.. 10.Aki Za ścianą.Skróć kolejne akapity tekstu, w których nie ma dialogów: dłuższe - do 12 słów, a krótsze do 8 słów.. Za ścianą".. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Zad.1) Przeczytajcie tekst pt. "Aki", który znajduje się w podręczniku na str.159-162.. Zapoznaj się dobrze z tekstem, który będziesz streszczać..

Zapisz skrócony tekst w zeszycie.Na czym polega streszczanie tekstu?

Wacław - syn Rejenta, zakochany w Klarze.. Aki chce mieć pewność, że rodzice już śpią.. Cele szczegółowe: • zapoznanie z formą wypowiedzi, jaką jest streszczenie, • zapoznanie z zasadami streszczania tekstu, • zapoznanie ze strukturą streszczenia, • kształtowanie umiejętności selekcji informacji,Streszczenie aki za sciana.. poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych.. PODSTAWOWE INFORMACJE JtfJest formą przet i tkt/ k i ditwarzania tekstu/wykonywania działań na tktekście.. Trzy ostatnie odnoszą się do tekstu zredukowanego pod względem objętości, zawierającego najważniejsze tezy, przemyślenia i wnioski tekstu głównego.Streszczenie zasadniczo ma stanowić mniej więcej 10% tekstu bazowego.. Napiszcie o tym, jakie problemy zostały ukazane w opowiadaniu "Aki.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: chłopcy z placu broni streszczenie rozdziałów.. Czytamy opowiadanie Anny Onichimowskiej "Aki.. Ur.28 stycznia 1952 w Warszawie.. W przypadku streszczenia maturalnego zazwyczaj jest to tekst z zakresu publicystyki czy szeroko pojętej kultury języka..

Cele ogólne lekcji: Zapoznanie ze streszczeniem jako formą wypowiedzi.

atrur i edek jako przywodcy klucz matura.Wiadomość biegnie po łączach, a Aki wsłuchuje się w ciszę po drugiej stronie ściany, wydaje mu się ona z każdą chwilą cięższa.. Podstolina - wdowa, Cześnik pragnie się z nią ożenić dla pieniędzy.. Za ścianą" (fragment).. za każdą dobrą odpowiedź daje łapki w górę, a za najlepszą dyplomik i komentarz.. Klara - wychowanica Cześnika, zakochana w Wacławie.. 100% darmowe narzędzie onlineAby pomóc Ci w streszczaniu oraz analizowaniu swoich tekstów pełnych argumentów, artykułów, tekstów naukowych, tekstów historycznych, jak również analizy ustrukturyzowanych dzieł sztuki, Resoomer daje Ci narzędzie do 'Streszczania tekstu': narzędzie edukacyjne, które identyfikuje i podsumowuje ważne idee i fakty z Twoich dokumentów.Aki dobrze sie uczyl rodzice byli z niego dumni, Naburo zostal zapomniany caly swoj czas poswieca komputerowi okazalo sie ze pisze bloga aki na niego wszedl i dowiedzial sie Ze naburo jest zazdrosny o niego .. proszę to waże i na jutro.. Proszę czekać.. 1 ocena | na tak 100%.. zapytał (a) 03.02.2011 o 20:20.. Papkin - na usługach Cześnika, zakochany w Klarze.Skróć kolejne akapity tekstu, w których nie ma dialogów: dłuższe - do 12 słów, a krótsze do 8 słów.. Oprócz: Streszczenie aki za ściana..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt