Napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu

Pobierz

Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.. Prometeusz ulepił człowieka z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. Pewnego razu zaproponował Zeusowi, by dać ludziom ogień, ten zaś propozycję stanowczo odrzucił , wtedy Prometeusz wykradł ogień bogom i dał go ludziom, co bardzo rozgniewało króla Olimpu.2.. Zeus wybrał gorszy wór z kośćmi, tłuszczem.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. 2021-01-25 18:39:19 Proszę o szybką odpowiedź 2021-01-25 12:43:27; Czy kompozycja występuje w naturze?Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Dyrektorem niej był Zeus- bardzo surowy wobec swoich pracowników.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.na podstawie mitologi Jana Parandowskiego.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Jedną częśćcią było mięso owinięte w skóry, a drugą kości owinięte w tłuszcz.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. zadanie dodane 10 października 2011 w Język polski przez .Napisz streszczenie Mitu o Prometeuszu - w sześciu zdaniach.. Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. Wykradł kilka iskier z rydwanu słońca i z tego stworzył ludzką duszę.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Pamiętaj .. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. .Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. 2021-01-26 16:19:14 Czy wie ktoś co mam tutaj wpisać?. Zawsze gdy mijał jego czas, zostawał po godzinach by odtworzyć swój tajemniczy projekt, o którym zawsze marzył.Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów .. Prometeusz, Tezeusz, Ariadna, Persefona, Demeter Wyobraž sobie, Že masz przygotowaé scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. Prpszę o strzeszczenie oraz plan wydarzeń mitu o odyseuszu :) .. Opowiedz w nie wiecej niż pięciu zdaniach o wydarzeniach opisanych w micie o Prometeuszu..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

Prometeusz pracował w dziale gadżetów i właśnie dlatego bardzo lubił swoją pracę.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Prometeusz to główna postać antropogenicznego mitu, opowiadającego o stworzeniu człowieka.. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Na Stoku 49, 80-874 Gdańsk.. Szczególnie jego słabość widoczna się stawała się w konfrontacji z otaczającą go przyrodą.Prometeusz, który był jednym z tytanów, uznawany jest za stwórcę człowieka.. Napisz inne zakończenie mitu.. Prometeusz widząc cierpienia ludzi, postanowił odegrać się na Zeusie ,zabił woła, a kości i tłuszcz zwierzęcia włożył do jednego worka, zaś do drugiego .Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Bohater gry bedzie musial — tak jak w micie — wykonaé dwanaŠcie prac.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Prometeusz ulepił człowieka z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszuZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. zachowanie" "O żywocie ludzkim" "Serce roście" "Pieśń świętojańska o sobótce" "Tren": I, V, VII, VIII, Zadanie napisz w formie rozprawki.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta..

( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).

Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity o: Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce .. tematu o charakterze twórczym (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np .Ćwiczenie 8.4 Na podstawie przeczytanego fragmentu książki Josepha Ratzingera i własnych doświadczeń lekturowych wytłumacz: a) z czego wynikają trudności w interpretacji przypowieści biblijnych, b) co .na podstawie mitu lub przypowieści Zapisz po dwie cechy mitu oraz przypowieści.Otwórz podręcznik na stronie 270.. Stworzony przezeń człowiek jest słaby i bezbronny, nie potrafi sam zadbać o siebie.Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.. Proszę wybrać jeden temat.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Prometeusz chcąc się zemścić na bogach zabił woła i podzielił go na części ( za puszke Pandory).. Przeczytaj uważnie tekst!. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Pamiętaj, że Twoja praca musi liczyć co najmniej 200 słów.. Napisz wspólczesnq .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Napisz opowiadanie o tym, jak wyobrażasz sobie dalsze losy niewidomej dziewczynki.. Pracę przesyłasz na piątek.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Ciało człowieka ulepił z gliny zmieszanej ze łzami.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Nową istotę kreuje tytan poprzez zmieszanie gliny z łzami, duszę natomiast tworzy z niebieskiego ognia.. Prometeusz wykradł bogom Olimpu ogień i nauczył człowieka używania go.Prometeusz pracował a firmie "Techvel- nowe technologie, gadżety i wynalazki".. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt