Scharakteryzuj przyczyny przebieg i skutki miażdżycy brainly

Pobierz

Choroby układu nerwowego mogą mieć charakter ostry lub przewlekły, a powikłania niektórych z nich mogą być .Scharakteryzuj główne przyczyny wykluczenia w Polsce.. Powstają blaszki miażdżycowe, które ulegając stopniowemu zwapnieniu, powodują stwardnienie tętnic, zmniejszenie ich elastyczności i zwężenie światła.. Skutki: Światło tętnicy jest zwężone, a przepływ krwi utrudniony.Scharakteryzuj przyczyny , przebieg i skutki miażdżycy 1 Zobacz odpowiedź Reklama Odpowiedź 5.0 /5 1 NikaMika000 Przyczyny: predyspozycje genetyczne, brak regularnej aktywności fizycznej, nadwaga i otyłość, uzależnienie od papierosów, niewłaściwa dieta, nadciśnienie, cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu LDL, obniżony poziom cholesterolu HDL,miażdżyca kończyn dolnych - ból ud, łydek i stóp, skurcze mięśni, zimna i blada skóra, owrzodzenia, miażdżyca tętnic nerkowych - nadciśnienie i niewydolność nerek.. I oceń jego skutki dla państwa i jego obywateli proszę o szybką odpowiedźScharakteryzuj przyczyny i przebieg działań wojennych po 2 wojnie światowej 0 rozwiązańScharakteryzuj przyczyny, przebieg i skutki wielkiego kryzysu gospodarczego w latach 1929 - 1933 na świeciepodaj:przyczyny,przebieg i skutki insurekcji kościuszkowskiej.. Silnemu przekrwieniu oraz obrzękowi ulega mózgowie, dochodzi do obrzęku opon miękkich oraz przekrwienia w obrębie skóry.Wielkie odkrycia geograficzne PRZYCZYNY Przyczyny -> Brak dostatecznej ilości metali szlachetnych -> Poszukiwanie drogi morskiej do Indii -> Chęć sprowadzania towarów luksusowych -> Chęć sprowadzenia przypraw korzennych -> Rosnące w Europie przeludnienie -> Zaspokojenie ciekawościScharakteryzuj przyczyny i skutki traktatu krakowskiego z 1525 roku dla Rzeczpospolitej w XVI - XVIII wieku..

2.scharakteryzuj konstytucje 3 maja.

Miażdżyca mózgu może być przyczyną przewlekłego lub ostrego niedokrwienia mózgu.. Zwykle zaczyna się niewinnie: szybciej się męczymy, często bolą nas nogi, mamy kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem.. 1 Zadanie.. Od połowy XI w. coraz większego znaczenia politycznego i militarnego na terenach Bliskiego Wschodu zaczęli nabierać Turcy Seldżuccy.. 3 Zadanie.. Question from @Carolka2000ow2fzs - Gimnazjum - HistoriaSkutki trzęsień Ziemi są ogromne, szczególnie na obszarach o dużej gęstości zaludnienia.. Przyczyny powstania Dowództwo Armii Krajowej, obserwując po 20 lipca sukcesy wojsk radzieckich i objawy paniki wśród wycofujących się przez Warszawę wojsk niemieckich, doszło do przekonania, że obrona niemiecka nad środkową Wisłą załamała się i stolica wkrótce zostanie .Plik scharakteryzuj przyczyny przebieg oraz konsekwencje wielkich odkryc geograficznych.pdf na koncie użytkownika coolkat0308 • folder vashon • Data dodania: 4 wrz 2017Aminokwasy - źródła w jedzeniu.. Aminokwasy budują białka, więc ogólnie rzecz ujmując, znajdziemy je w pożywieniu o dużej zawartości białka: mięsie, rybach, jajkach, serach, soi i innych nasionach roślin strączkowych.. Trzęsienie Ziemi, które nastąpiło w styczniu 1995 roku w Japonii, pochłonęło 5000 ofiar i pozostawiło bez dachu nad głową około 2 min osób.scharakteryzuj przyczyny, skutki,przebieg Wiosny Ludów w: - Austrii -Prusy - Francja - WęgryStwierdza się suchość skóry, objawy ogólnego wyczerpania, wymioty, nudności, z czasem również dreszcze, zawroty głowy, a nawet zaburzenia psychiczne, świadomości, aż do utraty przytomność, włącznie ze zgonem!.

Świat Arabski przeżywał upadek.Przydatność 55% Przyczyny, przebieg i skutki I wojny światowej; ważne daty.

Oglądasz stare wydanie książki.. W 1055 r. zajęli kalifat w Bagdadzie a w 1070 r. zajęli Syrię i Palestynę.. 2 Zadanie.. Prowadzi też go zmian psychicznych i zaburzeń neurologicznych, szczególnie u osób starszych.Miażdżyca: objawy, skutki, profilaktyka i leczenie arteriosklerozy.. Wysokotłuszczowa dieta, bogata w cholesterol, niskie spożycie warzyw i owoców, nadwaga, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów i spożywanie dużej ilości alkoholu to przyczyny, które wpływają na rozwój miażdżycy.Układ nerwowy to najważniejszy układ w organizmie człowieka, który kontroluje czynność wszystkich innych układów.. Lipidy należą do grupy naturalnych związków organicznych nierozpuszczalnych w wodzie, natomiast rozpuszczalnych w substancjach organicznych, takich jak: eter etylowy, chloroform, benzen, aceton itp. Lipidy są estrami glicerolu (trójwartościowy alkohol) i kwasów tłuszczowych.Powstanie Warszawskie - przyczyny, przebieg i skutki.. Dochodzi do uszkodzeń ścian naczyń, w których gromadzą się cholesterol i inne lipidy.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. majkija125 Rzeczpospolita po drugim rozbiorze zajmowała obszar 215 tysięcy km² i liczyła 3,7 miliona mieszkańców.Poniższe wskazówki, jak zapobiegać otyłości (ale również leczyć ją) są skierowane nie tylko do osób otyłych i z nadwagą, ale również do osób z prawidłową wagą..

Przyczyny miażdżycy są podobne jak w przypadku większości chorób układu krwionośnego.

Są one jednak obecne w wielu innych produktach w różnej ilości.1.. poprawić lub zachować wydolność fizyczną; utrzymać odpowiednią wagę; zachować siłę mięśniową, która .Uprawiając regularnie sport, możemy dłużej pozostać sprawni.. Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie.. Rywalizacje mocarstw a) rywalizacja angielsko - francuska o kolonie (konflikt faszodański) 1898r.. Pamiętajmy, że prościej i taniej jest zapobiegać otyłości niż leczyć jej zaawansowane postaci oraz ewentualne powikłania.Scharakteryzuj przyczyny, przebieg i skutki Konfederacji Targowickiejdaje naj:).. Wysokotłuszczowa dieta, bogata w cholesterol, niskie spożycie warzyw i owoców .Przyczyny miażdżycy są podobne jak w przypadku większości chorób układu krwionośnego.. b) rywalizacja angielsko - niemiecka o rynki zbytu i panowanie na morzach c) rywalizacje Austro-Węgier z Rosją na półwyspie Bałkańskim d) Francja chce odzyskać od Niemiec Alzację i Lotarynię utraconą w .Choroby genetyczne człowieka - grupa chorób uwarunkowanych genetycznie występujących u człowieka; upośledzające sprawność życiową, powodujące odchylenia od stanu prawidłowego (statystycznej normy), które mogą być przekazywane jako cecha dziedziczna z pokolenia na pokolenie lub powstawać de novo na skutek zmian i zaburzeń w mechanizmach przekazywania cech dziedzicznych..

Wzmocnione systematycznym treningiem mięśnie skutecznie chronią kości i stawy przed kontuzjami.Przyczyny, przebieg i skutki wypraw krzyżowych.

Ale nieleczona arterioskleroza może się skończyć zawałem serca, udarem mózgu, amputacją nogi.Scharakteryzuj przyczyny, przebieg i skutki.. Miażdżyca to podstępna choroba.. W historii Polski wielokrotnie przewija się problem stosunków Rzeczpospolitej z początkowo państwem Zakonu Krzyżackiego, a następnie Prus Książęcych.rozwiń.. Układ nerwowy dzieli się na ośrodkowy układ nerwowy i obwodowy układ nerwowy - i każdy z tych elementów narażony jest na rozwój licznych schorzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt